Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 29-latek na skuterze zatrzymany dzięki monitoringowi

Data publikacji 21.05.2008

Pechowo zakończyła się przejażdżka dla 29-letniego Rafała L. Młody człowiek po skończonej pracy wypił kilka piw, a potem postanowił wrócić do domu skuterem. Z prawie 1,5 promilami alkoholu we krwi ruszył w drogę. Jego wycieczka zakończyła się pod drzwiami bloku przy ulicy Reymonta. Właśnie tam, dzięki kamerom monitoringu, które zarejestrowały całe zdarzenie, został zatrzymany.

Pracownik monitoringu poinformował dyżurnego jednostki o pijanym kierowcy. Kamery zarejestrowały jak młody człowiek siedząc na skuterze pije piwo. Mężczyzna był w towarzystwie dwóch osób. Gdy wypił alkohol odjechał z miejsca, zabierając ze sobą koleżankę. Zarówno pasażerka jak i kierowca nie mieli założonych kasków. Kierowca cały czas jechał po chodniku, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Daleko jednak nie pojechał, bo kilkadziesiąt metrów dalej do akcji wkroczyli policjanci. Zatrzymali pijanego kierowcę skutera i zabrali do komendy. Podczas badania alkomatem okazało się, że Rafał L. miał we krwi prawie 1,5 promila alkoholu. Młody człowiek tłumaczył policjantom, że chciał tylko bezpiecznie wrócić po pracy do domu.

Mężczyźnie już zostały przedstawione zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W najbliższym czasie sprawca trafi do zespołu do spraw wykroczeń, gdzie zostaną przedstawione mu kolejne zarzuty z kodeksu wykroczeń.
Powrót na górę strony