Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 17-letniego rabusia

Data publikacji 21.05.2008

Kolejny sprawca rozboju zatrzymany przez policjantów z komendy miejskiej w Bydgoszczy. Mimo upływu czasu przestępca trafił przed oblicze prokuratora. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu. Grozi mu kara 12 lat więzienia.

Sąd rejonowy aresztował na dwa miesiące 17-letniego sprawcę napadu. Do przestępstwa doszło 28 lutego w Bydgoszczy przy ul. Słowackiego. Nieznany wówczas, młody człowiek, podszedł do 15-letniego chłopca. Zagroził mu użyciem młotka i zażądał wydania telefonu komórkowego. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie oddał napastnikowi aparat wartości kilkuset złotych.

Od tego dnia policjanci przesłuchiwali świadków, gromadzili informacje mogące doprowadzić do ustalenia i zatrzymania napastnika. Żmudna praca przyniosła oczekiwany rezultat. Funkcjonariusze komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali 17-letniego Macieja B.

Przedstawiono mu zarzut dokonania przestępstwa rozboju. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd aresztował siedemnastolatka na dwa miesiące. Grozi mu kara więzienia do 12 lat.
Powrót na górę strony