Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy kryminalni zabezpieczyli blisko 2 kg amfetaminy

Data publikacji 08.11.2021

Blisko 2 kg amfetaminy przejęli policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Do aresztu trafił 30-latek z powiatu ostrowskiego. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Ostrowskiej Komendy ustalili, że mieszkający w jednej z miejscowości na terenie powiatu ostrowskiego 30-letni mężczyzna, może posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci podjęli działania, aby jak najszybciej go zatrzymać. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany na terenie swojej posesji.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nim prawie 2 kg amfetaminy. W trakcie działań podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany. Okazało się też, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone  substancje trafiły do laboratorium.

Materiał dowodowy zgromadzony w sprawie pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutu posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu)

  • funkcjonariusz z zatrzymanym mężczyzną
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony