Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjaliści podrabiali banknoty

Data publikacji 21.05.2008

Policjanci zatrzymali pięciu nastolatków, w wieku 14-15 lat, którzy na domowym sprzęcie komputerowym produkowali fałszywe banknoty. Sprawcy, uczniowie gimnazjum, kilka sztuk banknotów o nominale 10 i 20 zł zdążyli wprowadzić do obiegu. "Fałszywki" odkryła sprzedawczyni w szkolnym sklepiku. Sprawą piątki gimnazjalistów zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Do komendy w Wyszkowie zadzwoniła dyrektorka jednej ze szkół gimnazjalnych z powiatu wyszkowskiego i poinformowała, że w szkolnym sklepiku uczniowie płacą podrabianymi banknotami. Natychmiast na miejsce udał się patrol. Właścicielka sklepiku pokazała funkcjonariuszom banknoty o nominałach 10 i 20 zł, którymi płacili uczniowie. Kobieta oświadczyła, że podejrzani kilkakrotnie w ciągu dnia robili zakupy, ale dopiero po pewnym czasie zorientowała się, że otrzymane banknoty są podrobione.

Policjanci szybko ustalili, którzy uczniowie płacili fałszywymi banknotami za towar. Okazało się, że przy pomocy skanera i drukarki, jeden z nich zrobił kilka sztuk banknotów o nominałach 20 i 10 zł. Następnie rozdał je kolegom, którzy wprowadzali je do obiegu, płacąc w szkolnym sklepiku. Fałszywe pieniądze przeznaczali głównie na zakup słodyczy i chipsów.

Chłopcy odpowiedzą teraz za produkcję i wprowadzanie do obiegu podrobionych pieniędzy. Sprawą młodych fałszerzy zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony