Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzali narkotyki

Data publikacji 21.05.2008

Policjanci z sekcji dw. z przestępczością narkotykową KMP w Lublinie rozbili siatkę handlarzy narkotyków działającą na terenie powiatu lubelskiego. W ciągu ostatnich kilku dni policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy brali udział w tym procederze. Sprawa ma w dalszym ciągu charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Pierwszy w ręce Policji wpadł 21-letni mieszkaniec jednej z podlubelskich miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany wieczorem 13 maja br. przy ul. Sowińskiego w Lublinie, w trakcie interwencji dotyczącej spożywania alkoholu w miejscu publicznym. Podczas przeszukania znaleziono przy nim woreczek foliowy z 780 sztukami całych i 46 sztukami połamanych tabletek ekstazy. Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany nakazem osadzenia w Zakładzie Karnym, gdzie ma odbyć karę za kradzież.

Policjanci szacują, że w okresie od lipca 2007 roku do maja 2008 r. 21-latek mógł wprowadzić do obrotu co najmniej 5 tys. tabletek ekstazy i 400 gram czystej amfetaminy o wartości około 45 tys.zł.

Kolejne zatrzymania były wynikiem pracy operacyjnej policjantów z sekcji dw. z przestępczością narkotykową KMP w Lublinie. 16 maja br. zatrzymany został również 20-letni mieszkaniec okolic Lubartowa. W jego mieszkaniu znaleziono ponad 260 tabletek ekstazy. 20-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Na podstawie kolejnych ustaleń policjantów, wczoraj rano został zatrzymany 21-letni mieszkaniec Lublina, któremu udowodniono wprowadzenie do obrotu w ciągu drugiej połowy 2007 roku łącznie 1 kg marihuany, 100 gram amfetaminy i 3 tys. tabletek ekstazy o łącznej wartości czarnorynkowej około 23 tys. zł. To właśnie u niego zaopatrywali się zatrzymani wcześniej mężczyźni.

21-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony