Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani małoletni rozbojarze

Data publikacji 21.05.2008

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych 15-latków, którzy pobili i okradli swoich rówieśników. Sprawcy są dobrze znani piotrkowskiej policji. O ich dalszym losie zdecyduje sąd dla nieletnich.

48-letni mieszkaniec Radomska zgłosił dyżurnemu piotrkowskiej komendy, że dwóch nieznanych mężczyzn pobiło jego 15-letniego syna. Policjanci z sekcji wywiadowczej udali się w okolicę ulicy Wiejskiej, gdzie dokonano rozboju. Tego samego dnia dwóch 15-latków pojechało rowerami nad Strawę łowić ryby. Kiedy wracali podeszli do nich młodzi mężczyźni i zażądali "kasy", a następnie przeszukali im kieszenie. Gdy nie znaleźli pieniędzy zaczęli bić rękami i kopać po całym ciele jednego z rowerzystów po czym zabrali mu telefon komórkowy o wartości około 250 złotych. Wystraszony kolega pokrzywdzonego uciekł do domu i o wszystkim opowiedział matce.

Policyjni wywiadowcy sprawdzili okolicę miejsca zdarzenia i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn ubranych w bluzy z kapturami, którzy dokładnie odpowiadali przedstawionemu rysopisowi. Sprawcami pobicia okazali się dwaj 15-letni piotrkowianie. Przewieziono ich do policyjnego aresztu. Obaj byli nietrzeźwi - jeden miał ponad 1,5 promila, a drugi prawie 1 promil w organizmie. Gdy wytrzeźwieją, zostaną przesłuchani. Obaj 15-latkowie są już dobrze znani piotrkowskiej policji jako włamywacze. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie.
Powrót na górę strony