Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drodzy seniorzy z okazji Waszego święta życzymy dużo zdrowia i prosimy o rozwagę w kontakcie z osobą obcą!

Data publikacji 14.11.2021

Uwaga tu Policja! Na naszym terenie działają oszuści! ... takimi słowami zaczyna się stworzony przez krakowskich policjantów we współpracy Kuratorium Oświaty w Krakowie, Fundacją Nowych Ujęć oraz Radiem Kraków specjalny spot informacyjny, skierowany głównie do osób starszych.

Komisarz Beata Wcisło z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, aspirant sztabowy Artur Byczek z Komisariatu Policji nr VI w Krakowie, aspirant sztabowy Radosław Zębala z Komisariatu Policji nr VIII w Krakowie, starszy aspirant Łukasz Brzoskwinia z Komisariatu Policji nr IV w Krakowie, Marcin Kaproń przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie i Fundacji Nowych Ujęć pod „okiem” profesjonalistów z Radia Kraków zainicjowali kampanię informacyjną skierowaną do seniorów w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora.

Celem Kampanii jest dotarcie do seniorów i utrwalenie w ich świadomości najważniejszej informacji, że policjanci nigdy nie korzystają z pieniędzy obywateli. Oszuści wykorzystują brak wiedzy osób starszych poprzez podszywanie się pod przedstawicieli zaufanych instytucji, takich jak Policja, Urząd Pocztowy lub inny urząd, bank, placówka medyczna itp. Wspólnym mianownikiem ich przestępczych działań jest wyłudzenie pieniędzy od seniorów, którzy są przekonani, że pomagają rodzinie. Chcemy podkreślić, że żadna instytucja nie wychodzi z żądaniem przekazania pieniędzy oraz czynności, które realizują policjanci, wynikają z ich obowiązków służbowych, a każda sytuacja wymagająca pomocy ze strony Policji jest nieodpłatna.

Przygotowane spoty przystępnie podają najważniejsze informacje i porady dla naszych seniorów. Przypomną im o zagrożeniach związanych z oszustwami. Podkreślamy, że w ten sposób działają tylko oszuści i nie należy w żadnym przypadku przekazywać pieniędzy obcym. Spoty powstały w związku z przypadającym na dzień 14 listopada Ogólnopolskim Dniem Seniora i będą emitowane na antenie Radia Kraków, jako kampania społeczna.

Drodzy seniorzy z okazji Waszego Święta życzymy dużo zdrowia i prosimy o rozwagę w kontakcie z obcą osobą!

(KWP w Krakowie)

Nagranie audio Spot 1

Pobierz plik Spot 1 (format mp3 - rozmiar 1.15 MB)

Nagranie audio Spot 2

Pobierz plik Spot 2 (format mp3 - rozmiar 1.15 MB)

Nagranie audio Spot 3

Pobierz plik Spot 3 (format mp3 - rozmiar 1.15 MB)

Nagranie audio Spot 4

Pobierz plik Spot 4 (format mp3 - rozmiar 1.15 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony