Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie poszukiwanego oszusta

Data publikacji 21.05.2008

Kryminalni z Lublina zatrzymali poszukiwanego od lutego 2007 roku listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Poznaniu, 29-letniego Przemysława P. Mężczyzna jest podejrzewany o oszustwa i wyłudzenie ponad 2 mln złotych.

Przemysław P. działając wspólnie z właścicielami kilku firm, w 2004 i 2005 roku wyłudzili od Państwowego Funduszu Pracy Chronionej Osób Niepełnosprawnych oraz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ponad 2 miliony złotych. Przestępcy składali wnioski o dofinansowanie do pensji osób niepełnosprawnych zatrudnionych w tych firmach, w których zawarte były nieprawdziwe dane o wysokości wypłacanego im wynagrodzenia.

Policjanci ustalili, że poszukiwany 29-latek może obecnie przebywać w Lublinie i pracować jako przedstawiciel jednej z poznańskich firm. Ustalili też, że może jeździć samochodem należącym do tej firmy. Zaczęli obserwować auto, które było zaparkowane przy ul. Agatowej. Przemysław P. został zatrzymany w momencie, gdy wsiadał do samochodu. Funkcjonariusze przeszukali też mieszkanie, w którym przebywał. Zabezpieczyli dokumenty firmowe i komputer, w których poszukiwany mógł mieć informacje o dokonywanych przez siebie oszustwach.

Przemysław P. jeszcze dzisiaj trafi do aresztu. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony