Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant i „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu"

Data publikacji 15.11.2021

Podinsp. Adam Sternik Komendant Komisariatu Policji w Korszach odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to odznaka nadawana honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusz do tej pory oddał już 25 litrów krwi.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Podinsp. Adam Sternik z krwiodawstwem związany jest już od 26 lat.

Teraz funkcjonariusz podczas zorganizowanej zbiórki w Placówce Straży Granicznej w Barcianach w ramach ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi służb mundurowych, uhonorowany został odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu". To niezwykle ważne odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Policjant oddał już 25 litrów tego cennego daru.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej honorowo krwi.

(KWP w Olsztynie/sc)

Powrót na górę strony