Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 81-letniej kobiecie

Data publikacji 15.11.2021

Zgłoszenie i podjęte przez policjantów działania pomogły 81-letniej kobiecie, która wyszła z mieszkania. Ubrana w piżamę w pantoflach szła nad ranem jedną z ulic Sanoka. Zdezorientowana seniorka nie potrafiła wyjaśnić, co tam robi, ani gdzie mieszka. Starsza pani była wyziębiona. Została przewieziona do szpitala.

Dzisiaj, 15.11.2021 r., około 5.30 dyżurny Policji został powiadomiony, że w Sanoku na ławce siedzi starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka nie wie, gdzie mieszka, a ubrana jest nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych. Temperatura powietrza była bliska zeru. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Zgłaszająca interwencję wskazała funkcjonariuszom siedzącą na ławce starszą kobietę, która ubrana w kapcie i piżamę, chwilę wcześniej szła jedną z ulic Sanoka. Seniorka była zdezorientowana i nie pamiętała swojego adresu zamieszkania. Nie potrafiła także wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu. 

Policjanci zaopiekowali się starszą panią i udzielili jej pomocy. Kobieta była wyziębiona. Na miejsce wezwano służby medyczne, które zabrały ją do szpitala. Policjanci ustalili, że 81-letnia mieszkanka powiatu lubaczowskiego przebywa w Sanoku u rodziny.

Dzięki właściwej reakcji mieszkanki Sanoka i pomocy służb, nie doszło do tragedii.

Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które z różnych powodów nie są w stanie wrócić do domu i mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Szczególnie pory nocne i niskie temperatury są dla nich niebezpieczne. Dlatego też nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy telefon na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i udzielą odpowiedniej pomocy. 

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony