Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar punktu pobrań testów na koronawirusa

Data publikacji 15.11.2021

Piekarscy śledczy wyjaśniają okoliczności wczorajszego pożaru, w którym spaleniu uległ punkt pobrań testów na koronawirusa. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do podpalenia. Świadków prosimy o kontakt z piekarską jednostką Policji.

Wczoraj (14.11.2021) kilka minut po godzinie 18:00 dyżurny piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru punktu pobrań testów na koronawirusa przy ul. Gen. Jerzego Ziętka. Niezwłocznie na miejsce skierowano służby, które zabezpieczyły teren i podjęły akcję gaśniczą. W tych godzinach punkt jest już nieczynny. Przybyły na miejsce biegły sądowy z zakresu pożarnictwa wykonał wraz z technikiem kryminalistyki oględziny. Wstępne ustalenia biegłego wskazują, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie poprzez oblanie łatwopalną cieczą. Piekarscy śledczy prowadza czynności mające na celu ustalenie sprawców tego aktu wandalizmu, za które grozi kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy do ewentualnych świadków zdarzenia o kontakt z piekarską jednostką Policji pod numerem 47 853 22 00. Gwarantujemy anonimowość.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony