Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili z zazdrości

Data publikacji 21.05.2008

Policjanci z komendy powiatowej w Gryfinie zatrzymali dwóch 17-latków, którzy pobili młodszego kolegę ze szkoły. Trzeci 15-letni sprawca sam zgłosił się na Policję. Wstępnie ustalono, że przyczyną pobicia mogła być zazdrość o sympatię jednej ze szkolnych koleżanek.

Do pobicia 15–letniego mieszkańca Gryfina doszło tuż przed zajęciami lekcyjnymi około godziny 8:00. Chłopiec został zwabiony przez swojego rówieśnika w okolice gimnazjum, gdzie czekało na niego już dwóch 17–latków. Kilkakrotnie uderzyli oni 15-latka pięściami po głowie. Gdy napastnicy rozeszli się zaczął on szukać plecaka, który zagubił podczas zajścia. Po chwili ponownie natknął się na 17-latków, którzy powtórnie go zaatakowali.

Pobity 15–latek powiadomił dyrekcję szkoły oraz swojego starszego brata. Brat chłopca przekazał informację Policji. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 17–letnich mieszkańców gminy Gryfino. Trzeci 15–letni sprawca, zgłosił się na policję jeszcze tego samego dnia.

W tej chwili trwają czynności, które pozwolą na ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia oraz motywu, jakim kierowali się napastnicy. Jak wstępnie ustalono przyczyną pobicia mogła być zazdrość o sympatię jednej ze szkolnych koleżanek. W wyniku pobicia 15–latek odniósł obrażenia - obrzęk wargi i ogólne potłuczenia.
Powrót na górę strony