Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczystość nadania wyższego stopnia wojskowego księdzu kapelanowi

Data publikacji 15.11.2021

Dzisiaj w Izbie Pamięci Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z/s w Katowicach odbyła się uroczystość nadania wyższego stopnia wojskowego w korpusie oficerów księdzu kapelanowi garnizonu gliwickiego Joachimowi Gondro. Organizatorem uroczystości było OSRP z Prezes Teresą Bracką na czele. W uroczystościach wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn.

Uroczystość rozpoczęła się o 11.00, w Izbie Pamięci, która znajduje się w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Najpierw przedstawiciel Departamentu Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej płk Jacek Mucha odczytał akt nominacji, a następnie jego wręczenia księdzu kapelanowi dokonał Szef Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka Łukasz Kudlicki. Odczytano również adres okolicznościowy od Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka. Głos zabrał nadinsp. Roman Rabsztyn, który podziękował księdzu kapelanowi porucznikowi Joachimowi Gondro za duszpasterstwo w Policji oraz Wojsku Polskim.

Na zakończenie Prezes OSRP wręczyła pamiątkowe numizmaty Szefowi MON Mariuszowi Błaszczakowi, który przekazała Łukaszowi Kudlickiemu oraz płk Jackowi Musze.

Oprawę lektorską zapewnił mł. asp. Patryk Polok z Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

List Komendanta Głównego Policji do księdza porucznika Wojska Polskiego Joachima GONDRO Kapelana Gliwickiego Garnizonu Policji Warszawa, 15 listopada 2021 roku. Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje z okazji mianowania na stopień porucznika Wojska Polskiego. To wielkie wyróżnienie, wynikające z dotychczasowych zasług Księdza, zarówno na polu kapłaństwa, jak i codziennej służby na rzecz społeczeństwa. Doświadczenie oparte na duszpasterskiej mądrości Księdza Kapelana, to z pewnością źródło wielkiego wsparcia duchowego dla żołnierzy, policjantów oraz ich rodzin. Głoszone podczas wypełniania misji Kapelana prawdy, bez wątpienia są ważnym drogowskazem dla funkcjonariuszy, których służba niejednokrotnie jest wymagająca, trudna i niebezpieczna. Życzę Księdzu Porucznikowi wielu sukcesów, satysfakcji z wypełniania kapłańskiej powinności oraz długich lat w zdrowiu, wytrwałości i pomyślności w realizacji wszystkich planów. Oby służba na rzecz drugiego człowieka zawsze przynosiła niewyczerpane pokłady wiary oraz umiejętność przezwyciężania kłopotów dnia codziennego. Niech dobry Bóg otacza Księdza serdecznymi przyjaciółmi i współpracownikami, którzy nigdy nie zawiodą i zawsze będą wspierać modlitwą. Podpis: generalny inspektor Jarosław SZYMCZYK

 • Tabliczka z napisem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina policyjna 1939 rok w Katowicach. Pod nią znajduje się logo, a pod nim napis Izba Pamięci.
 • Zbliżenie na znajdujące się w gablocie odznaczenie z okazji 15-lecia istnienia stowarzyszenia.
 • Na pierwszym planie Generał śląskiej Policji, obok niego stoją pozostali goście biorący udział w uroczystości.
 • Goście, którzy wzięli udział w uroczystości.
 • Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna podczas przemówienia.
 • Napis na ścinie w Izbie Pamięci o następującej treści: odrąbani od pnia, zamordowani skrycie, pogrzebani w milczeniu i kłamstwie, odrzuceni jak kamień. A jednak z nich rosną liście zielone. I pamięć krzepnie węgielna.
 • Jeden z gości biorących udział w uroczystości gratuluje księdzu awansu.
 • Generał gratuluje kapelanowi awansu i dziękuję za jego służbę.
 • Na pierwszym planie kapelan, obok niego stoją goście, którzy wzięli udział w uroczystości.
 • Prezes Stowarzyszenia wręcza pamiątkowe numizmaty.
 • Uczestnik uroczystości gratuluje księdzu i wręcza pamiątkowy list gratulacyjny.
 • Uczestnik uroczystości gratuluje księdzu i wręcza pamiątkowy medal.
Powrót na górę strony