Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa dla 44-latka

Data publikacji 17.11.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 34-latka. Mężczyzna zaatakował nożem pracownika jednej z firm, który sprawdzał, czy w jednym z domów w Stanowicach nie dochodzi do nielegalnego poboru energii elektrycznej. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu, zatrzymany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w Stanowicach, w jednym z domów przy ulicy 1 Maja. Jak wynika z ustaleń śledczych z Komisariatu Policji w Czerwionce – Leszczynach, podczas kontroli legalności poboru energii elektrycznej przez pracowników jednej z firm, doszło do szamotaniny z mieszkańcem posesji. W pewnym momencie 44-latek zaatakował nożem 34-latka, raniąc go w brzuch.

W wyniku podjętych działań przez policjantów agresor został zatrzymany. W Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora, rybnicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony