Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za znęcanie się nad partnerką i naruszenie nietykalności cielesnej policjantki

Data publikacji 17.11.2021

Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek prokuratora oraz policjantów zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące mieszkańca tej samej gminy. Mężczyzna podejrzany jest o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją partnerką. Dodatkowo podczas interwencji zgłoszonej przez kobietę, mężczyzna zaatakował jedną z policjantek, naruszając jej nietykalność cielesną, w wyniku czego konieczna była jej hospitalizacja. W tej sprawie prowadzone są dalsze czynności, a mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjantki z wydziału prewencji złotoryjskiej jednostki zatrzymały 44-latka po tym, jak używając przemocy fizycznej, zaatakował swoją partnerkę. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w miejscowości położonej w gminie Złotoryja. Policjantki interweniowały w związku ze zgłoszeniem pokrzywdzonej kobiety. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad nią, stosując przemoc fizyczną, jak i psychiczną.

W tracie wykonywanych czynności mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez policjantki. Jedną z nich zaatakował, uderzając w głowę i ciągnąc za włosy. W związku z tą sytuacją i przemocą stosowaną wobec partnerki mężczyzna został zatrzymany. Noc spędził w areszcie, natomiast funkcjonariuszka trafiła do szpitala w związku z doznanymi obrażeniami.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad partnerką oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Doświadczasz przemocy w rodzinie? Na platformie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej dowiesz się, z jakiej pomocy możesz skorzystać. Nie bój się szukać wsparcia. Możesz skontaktować się z Niebieską Linią pod numerem 800 120 002. Jest ona bezpłatna i czynna całą dobę. Pamiętaj jednak, że Niebieska Linia to nie jest numer alarmowy! Jeżeli czyjeś zdrowie lub życie jest bezpośrednio zagrożone – dzwoń pod numer 112.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony