Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratował jej życie sms do księdza

Data publikacji 21.05.2008

Młoda dziewczyna o zamiarze popełnienia samobójstwa powiadomiła sms-em znajomego księdza. Ten natychmiast poinformował Policję. Dzięki szybkiej reakcji milickich policjantów nie doszło do tragedii. Dziewczyna cała i zdrowa trafiła pod opiekę rodziców.

Kilka minut przed godziną 19:00 jeden z wrocławskich księży odebrał w swoim telefonie wiadomość tekstową od młodej dziewczyny, mieszkanki jednej z miejscowości w okolicy Milicza. Dziewczyna znała księdza, gdyż wcześniej była jego parafianką. W sms-ie napisała, że zamierza popełnić samobójstwo. Ksiądz powiadomił oficera dyżurnego komendy miejskiej we Wrocławiu, a ten przekazał informację dyżurnemu komendy powiatowej w Miliczu. Ten natychmiast wysłał policjantów do miejsca zamieszkania zdesperowanej autorki tej wiadomości.

W mieszkaniu policjanci zastali 18-letnią dziewczynę, która była mocno zdenerwowana. W rozmowie z policjantami dziewczyna potwierdziła, że faktycznie wysłała taką wiadomość do znajomego księdza. Jak powiedziała, powodem tej sytuacji są sprawy osobiste, o których nie chciała rozmawiać. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził, że dziewczyna może pozostać w domu pod opieką rodziców, którzy dowiedzieli się o całej sprawie.

Powrót na górę strony