Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych

Data publikacji 27.05.2008

Od 2 czerwca ruszy telefon bezpieczeństwa. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane wczoraj przez ministra sportu i turystyki, komendanta głównego Policji oraz prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Do 30 września informatorzy będą pomagać turystom w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, codziennie w godzinach 10.00 - 22.00. Telefon bezpieczeństwa zostanie uruchomiony już po raz siódmy.

Telefon Bezpieczeństwa nie będzie zastępował numerów odpowiednich służb (policja, straż pożarna, pogotowie). Pod bezpłatnym numerem 0 800 200 300, obsługującym połączenia z sieci stacjonarnej, oraz pod numerem 0 608 599 999, obsługującym połączenia z sieci komórkowych (połączenie płatne zgodnie z taryfą operatora) można będzie uzyskać informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po Polsce. Można także przekazać spostrzeżenia na temat bezpieczeństwa w miejscach odwiedzanych przez turystów. Każda dzwoniąca osoba otrzyma pełną informację o służbach ratunkowych, numery telefonów alarmowych oraz porady, jak zachować się w czasie kolizji lub wypadku drogowego, jak powinien zachować się turysta, jeśli zostanie pokrzywdzony w wyniku przestępstwa. Osoby odbierające telefon będą ściśle współpracowały z oficerem dyżurnym kraju KGP. W typowych sytuacjach obsługa będzie podawała właściwe numery telefonów odpowiednich służb: policji, pogotowia, straży pożarnej, pomocy drogowej i informacji turystycznej.

Film Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych (format flv - rozmiar 6.11 MB)

Powrót na górę strony