Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lekarz podejrzany o korupcję trafił do aresztu

Data publikacji 18.11.2021

Policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali lekarza psychiatrę ze szpitala w Gnieźnie. Jest podejrzany o przyjmowanie łapówek w zamian za umieszczanie osób skazanych wyrokami sądowymi na oddziale psychiatrycznym. Na wniosek Prokuratury Krajowej mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Do aresztu trafiły także dwie inne osoby.

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, z wydziału zajmującego się zwalczaniem korupcji, uzyskali jakiś czas temu informacje, że jeden z lekarzy szpitala w Gnieźnie za odpowiednią opłatą umieszczał osoby na oddziale psychiatrycznym. Były podejrzenia, że może chodzić o osoby skazane przez sąd, które próbowały uniknąć odsiadki wyroku.

Po zweryfikowaniu i potwierdzeniu tych podejrzeń funkcjonariusze skontaktowali się z prokuratorami Prokuratury Krajowej, która wszczęła śledztwo. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych zaplanowano realizację sprawy.

Kilka dni temu zatrzymano podejrzanego ordynatora. Podczas przeszukania jego domu policjanci znaleźli 1,2 mln. zł w gotówce. Zatrzymane zostały także dwie inne osoby zamieszane w proceder.

Na podstawie materiałów dowodowych prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty. Prokuratura Krajowa złożyła także do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd przychylił się do wniosku i cała trójka trafiła do aresztu. Za przestępstwo korupcyjne grozi kara do 8 lat więzienia.

Uwaga!

Osoby, które wręczały łapówki mogą uniknąć odpowiedzialności za to przestępstwo pod warunkiem, że same się zgłoszą do organów ścigania, zanim te, same ustalą osoby biorące udział w tym procederze.

W związku z tą sprawą można zgłosić się do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu przy ul. Kochanowskiego 2 A albo do Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przy ul. Solnej 10.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony