Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Omal nie wypadł z auta

Data publikacji 21.05.2008

Zatrzymany wczoraj przez grudziądzkich policjantów mężczyzna omal nie wypadł z samochodu. Samodzielnie nie potrafił otworzyć drzwi. Jak się okazało miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Wczoraj, mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, 58-letni mieszkaniec wsi pod Jabłonowem kierował polonezem. Wiele razy przekroczył oś jezdni. Został zatrzymany przez policjanta posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim. Widząc policjanta, grzecznie poprosił " czy może Pan mi otworzyć drzwi?". Gdyby nie pomoc policjanta prawdopodobnie wypadłby z samochodu.

Na siedzeniu pasażera w samochodzie była reklamówka z piwami i 0,7 litra wódki. Pan jechał na imprezę do znajomej. Przejechał około 20 km. Do celu podróży zabrakło mu 12 km.

Funkcjonariusze ustalili także, że w marcu zapadł wyrok w sprawie dotyczącej tego samego mężczyzny. 58-latek ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do roku 2011. Noc spędził w policyjnym areszcie. Oprócz odpowiedzialności za jazdę po wypiciu alkoholu, odpowie także za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony