Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA z Hiszpanii zatrzymany przez będzińskich kryminalnych

Data publikacji 19.11.2021

Mężczyzna poszukiwany europejskim nakazem aresztowania trafił w ręce będzińskich stróżów prawa. 30-latek był poszukiwany przez hiszpański wymiar sprawiedliwości za przestępczość narkotykową. Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Będzińscy policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości otrzymali informację o miejscu pobytu pewnego 30-latka, poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Korzystając ze współpracy międzynarodowej, zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Polak poszukiwany był przez hiszpański wymiar sprawiedliwości w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępczości narkotykowej oraz udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej. Na wniosek sosnowieckiej prokuratury Sąd Okręgowy w Katowicach zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Mężczyzna zostanie przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości, gdzie będzie odpowiadał za swoje czyny.

Działania będzińskich poszukiwaczy pokazują, że przestępcy próbujący uniknąć odpowiedzialności nie mogą czuć się bezkarnie. Od początku roku zatrzymali oni już kilkadziesiąt osób, wobec których wydano między innymi listy gończe.

(KWP w Katowicach / sc)

  • policjant zakłada kajdanki na ręce podejrzanemu
  • policjant zakłada kajdanki na kostki podejrzanemu
  • dwóch policjantów stoi przed radiowozem

Film Poszukiwany ENA z Hiszpanii zatrzymany przez będzińskich kryminalnych

Pobierz plik Poszukiwany ENA z Hiszpanii zatrzymany przez będzińskich kryminalnych (format mp4 - rozmiar 16.94 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 465.42 KB)

Powrót na górę strony