Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóżmy dzieciom lepiej spędzić wakacje

Data publikacji 21.05.2008

Staszowscy policjanci zorganizowali dla najmłodszych piknik poświęcony bezpieczeństwu oraz profilaktyce uzależnień na terenie szkółki leśnej w Czernicy. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Pomóżmy dzieciom lepiej spędzić wakacje". W imprezie wzięły udział między innymi niepełnosprawne dzieci ze staszowskiej gminy.

Impreza miała na celu nauczenie najmłodszych, jak w bezpieczny sposób spędzić czas wolny zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji. W pikniku zorganizowanym przez staszowskich policjantów wspólnie ze strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym wzięły udział dzieci niepełnosprawne oraz najbardziej potrzebujące pomocy z terenu gminy Staszów.

Najmłodsi podziwiali nie tylko występy Chorągwi Rycerstwa Ziemi Staszowskiej, ale także pokaz tresury psa policyjnego. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się również policyjne radiowozy, do których dzieci z chęcią 'wsiadały" i "zamieniały się" w stróżów prawa. Duże zainteresowanie wśród uczestników pikniku wzbudził pokaz pierwszej pomocy reanimacyjnej przygotowany przez pogotowie ratunkowe.

Najmłodsi mogli również spróbować swoich możliwości w konnej jeździe. Przez cały czas trwania imprezy dla uczestników organizowane były gry, konkursy oraz wspólne zabawy poświęcone bezpieczeństwu. Piknik zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Powrót na górę strony