Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dotarli na czas, by uratować kobietę

Data publikacji 22.11.2021

Wolborscy policjanci pomogli 69-latce, która doznała udaru będąc sama w mieszkaniu. W takich sytuacjach policjanci wiedzą, że wyścig z czasem decyduje o czyimś życiu. Pomoc przyszła na czas, a kobieta trafiła pod opiekę medyków.

W sobotę, 20 listopada 2021 roku, kilkanaście minut po godzinie 8:00 na numer alarmowy zadzwoniła córka kobiety, która zaniepokoiła się stanem zdrowia zamieszkującej samotnie matki. Rozmawiając z matką przez telefon, słysząc jej splątaną mowę, zaczęła podejrzewać, że 69-latka mogła doznać udaru. Ponieważ od miejsca zamieszkania matki dzieliło ją kilkanaście kilometrów, postanowiła zadzwonić na numer alarmowy 112.

Kilka minut zajęło wolborskim mundurowym dotarcie do miejscowości, w której według zgłoszenia mieszkała 69-letnia kobieta. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Nikt nie odpowiadał na pukanie i prośby policjantów o ich otworzenie. Wiedząc, że w sytuacji zagrożenia życia liczy się każda sekunda, policjanci bez chwili namysłu użyli siły fizycznej by je otworzyć. W mieszkaniu zastali kobietę, która miała problemy z poruszaniem się, nie potrafiła powiedzieć jak się nazywa, natomiast wyraz jej twarzy wskazywał na prawdopodobieństwo wystąpienia udaru. Na miejsce dotarł też zastęp druhów z OSP Moszczenica.

Kobiecie udzielono pomocy przedmedycznej monitorując cały czas jej czynności życiowe. Przetransportowana przez załogę pogotowia ratunkowego kobieta w porę trafiła do szpitala. Zdecydowane działanie i natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy pozwoliły na szczęśliwe zakończenie.

(KWP w Łodzi / sc)

Powrót na górę strony