Łódź: Zatrzymanie sprawcy śmiertelnego potrącenia pieszego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź: Zatrzymanie sprawcy śmiertelnego potrącenia pieszego

Nie uniknie kary sprawca śmiertelnego potrącenia pieszego. Do wypadku doszło w minioną niedzielę w Zelowie. Mimo ucieczki z miejsca zdarzenia, kierowca samochodu został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

27 listopada br. o godzinie 17.25, na oznakowanym przejściu dla pieszych przez ulicę Kościuszki w Zelowie, kierowca srebrnego Opla Astry, potrącił 58-letniego mieszkańca powiatu łaskiego. Potrącony mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała i mimo wysiłków lekarzy - po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Sprawca tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci znając jedynie markę i kolor pojazdu, rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania sprawcy. Niezależnie od własnych czynności zaapelowali też o pomoc do świadków. Nim jednak nastąpił społeczny odzew, policjant z Posterunku Policji w Klukach (sąsiednia gmina) ustalił, że odpowiadający poszukiwanemu opel, z widocznymi śladami zderzenia, stoi na tyłach jednej z kluckich posesji.

Funkcjonariusz od właściciela pojazdu dowiedział się, że w niedzielę pożyczył on Astrę znajomej, która pozwoliła kierować samochodem nie posiadającemu prawa jazdy (nie zdał egzaminu mimo kilkukrotnych prób) koledze - 31-letniemu klukowianinowi.

W dobę po ucieczce, sprawca trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na decyzję o ewentualnym środku zapobiegawczym. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi mu kara do 8 lat więzienia, a sankcja może wzrosnąć o kolejne cztery lata z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Powrót na górę strony
Polska Policja