Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowicki policjant oddał szpik dla genetycznej bliźniaczki

Data publikacji 24.11.2021

Podkomisarz Piotr Rajczakowski służy w policji od 11 lat. Zawsze stawia dobro innych ponad swoje. Funkcjonariusz przez całą swoją służbę kieruje się słowami roty ślubowania, a obecnie broni bezpieczeństwa i życia mieszkańców powiatu polkowickiego. Spotkał go zaszczyt oddania szpiku kostnego dla swojego bliźniaka genetycznego.

Kilka dni temu polkowicki policjant podkom. Piotr Rajczakowski otrzymał niepowtarzalną okazję podarowania drugiego życia swojej genetycznej bliźniaczce. Po otrzymaniu informacji o tym, że może zostać allogenicznym dawcą szpiku kostnego dla chorej kobiety z Polski, nie zastanawiał się ani chwili. Od razu potwierdził, że podtrzymuje chęć zostania dawcą. Po przejściu badań, które sprawdziły jego aktualny stan zdrowia, trafił do kliniki, gdzie pobrano z jego krwi obwodowej komórki macierzyste.

„Po pięciu latach od rejestracji zadzwonił telefon. Ilość mieszanych emocji i pytań w mojej głowie podczas pierwszej rozmowy to istny kosmos. Dowiedziałem się że mój bliźniak genetyczny potrzebuje pomocy, potrzebuje mojego szpiku. Nie ma większego prezentu dla drugiej osoby jak szansa na nowe życie. Dziękuję całemu DKMS za opiekę i organizację wszystkiego. Gdybym miał zrobić to drugi raz nie wahałbym się ani sekundy. Rejestracja nic nie kosztuje, kto jeszcze tego nie zrobił - Polecam!” - powiedział policjant.

P. Rajczakowski zapewnia, że cały zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, dlatego zachęca każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku.

Jesteśmy dumni z naszego kolegi! Służy w policji od 11 lat. Zawsze stawia dobro innych ponad swoje. Przez całą swoją służbę kieruje się słowami roty ślubowania. Teraz spotkał go zaszczyt oddania szpiku kostnego dla swojego bliźniaka genetycznego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony