Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przekazali zabawki dla dzieci z „Przylądka Nadziei”

Data publikacji 24.11.2021

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przyłączyli się do akcji organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną Grupę Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy „Wspólnie Przeciw Białaczce” i zebrali zabawki, które zostaną przekazane dzieciom przebywającym na oddziałach onkologii wrocławskiego szpitala. Maskotki, gry czy też różnego rodzaju książeczki zostaną przekazane najmłodszym pacjentom „Przylądka Nadziei”.

Lubińscy policjanci i pracownicy komendy bardzo często organizują, bądź też włączają się w różnego rodzaju akcje, które mają na celu pomoc drugiemu człowiekowi. Tym razem chodziło o małych pacjentów przebywających na oddziałach onkologii w klinice „Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. Funkcjonariusze w swojej jednostce zorganizowali zbiórkę zabawek, gadżetów, artykułów szkolnych, plastycznych, książek itp. przedmiotów, które następnie Komendant Powiatowy Policji w Lubinie mł. insp. dr Joanna Cichla przekazała organizatorowi przedsięwzięcia pn. "Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka" - Panu Pawłowi Gębalskiemu. 

Mamy nadzieję, że dzięki przekazanym przedmiotom, dzieci przebywające w szpitalu choć przez chwilę zapomną o codziennych zmaganiach z chorobą, a na ich buziach pojawi się uśmiech.

Włączanie się w takiego typu akcje, dzięki którym policjanci mogą pomóc potrzebującym, jest dla nich największą satysfakcją. Po raz kolejny mundurowi wykazali się bezinteresowną chęcią niesienia pomocy. Niech te małe zabawki wywołają duży uśmiech na twarzach dzieci.

Życzymy wszystkim pacjentom wrocławskiego „Przylądka Nadziei” dużo siły, wytrwałości, a przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i samych radosnych chwil.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie

  • zabawki i książki poukładane na stole
Powrót na górę strony