Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zatrzymali wandala

Data publikacji 24.11.2021

12 zarzutów zniszczenia mienia usłyszał zatrzymany przez policjantów z komisariatu Toruń - Śródmieście 33-latek. Kryminalni udowodnili wandalowi, że zdemolował 11 zaparkowanych na ulicach miasta aut, a ponadto uszkodził witrynę jednego ze sklepów. Decyzją sądu wczoraj sprawca trafił tymczasowo za kraty.

Policjanci z komisariatu Toruń-Śródmieście w piątek, 19.11.2021 r. otrzymali zgłoszenie, że do jednego ze sklepów przy ul. Leona Jeśmanowicza wszedł mężczyzna, który podejrzanie się zachowywał. To zwróciło uwagę personelu, dlatego zaczęli go obserwować. Ten, widząc co się dzieje wyszedł, by po chwili wrócić z elementami muszli klozetowej i umyślnie obrzucać nimi szklaną witrynę, po czym uciekł. Pokrzywdzony właściciel sklepu wycenił straty na 30 tysięcy złotych.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili rysopis sprawcy i okoliczności całego zajścia. Na podstawie zgromadzonych informacji, w minioną niedzielę, 21.11.2021 r. kryminalni wytypowali i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Sprawcą okazał się 33-latek bez stałego adresu zamieszkania.

Policjanci udowodnili mu dodatkowo, że to on stoi za zniszczeniem pojazdów, do których doszło w nocy 15 września na ul. Świętopełka oraz 1 listopada na ul. Batorego i Brejskiego w Toruniu. Wandal połamał i pourywał w pojazdach lampy, a także lusterka, wgniótł lub porysował karoserię na dachu oraz na klapie bagażnika, a także powybijał tylne, przednie i boczne szyby pojazdów. W sumie zniszczył on 11 aut, a straty jakie spowodował pokrzywdzeni właściciele oszacowali na kwoty od kilku do kilkunastu złotych.

Policjanci udowodnili i zarzucili zatrzymanemu łącznie 12 czynów. Wszystkie dotyczyły umyślnego zniszczenia mienia.  

We wtorek, 23.11.2021 r. decyzją sądu, mężczyzna trafił na najbliższe trzy miesiące do celi aresztu. Za wszystkie czyny, o które jest podejrzany grozi mu do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / sc )

Powrót na górę strony