Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-amerykańskie rozmowy

Data publikacji 24.11.2021

Podsumowanie dotychczasowej współpracy było głównym tematem rozmowy dowódcy amerykańskiej Bazy Wsparcia US Navy w Redzikowie z Komendantem Szkoły Policji w Słupsku. Spotkanie odbyło się na terenie policyjnej szkoły.

Capt. Samulel J. Davis gościł w słupskiej Szkole Policji, gdzie rozmawiał z insp. Piotrem Cekałą. Głównym tematem rozmów było podsumowanie dotychczasowej współpracy pomiędzy jednostkami, która odbywa się od kilku lat na postawie podpisanego porozumienia.
Dowódca amerykańskiej bazy, w związku ze zbliżającym się przekazaniem dowództwa, podziękował Komendantowi za życzliwość i okazywane wsparcie. Insp. Piotr Cekała w uznaniu dotychczasowych dobrych kontaktów pomiędzy Szkołą i Bazą wręczył Dowódcy okolicznościowy, spersonalizowany upominek.

Samuel J. Davis jest piątym dowódcą amerykańskiej bazy w Redzikowie. Kadencja każdego dowódcy trwa rok i rozpoczyna się w grudniu. W wyjątkowych przypadkach amerykańskie dowództwo może przedłużyć kadencję o kolejny rok.
Obecny dowódca amerykańskich marynarzy w Redzikowie pochodzi z amerykańskiego stanu Tennessee. Służbę w marynarce wojennej rozpoczął w 1990 roku. Podczas swojej służby uczestniczył między innymi w operacji „Enduring Freedom” w Afganistanie. Na bliskim wschodzie natomiast dowodzona przez niego eskadra została dwukrotnie uhonorowana Nagrodą za Skuteczność Bitewną. Od połowy grudnia 2020 roku jest dowódcą amerykańskiej Bazy Wsparcia Marynarki Wojennej w Redzikowie.
W przyszłym miesiącu capt. Samuel J. Davis przekaże dowództwo swojemu następcy, będzie nim capt. Michael A. Smith.

Powrót na górę strony