Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wystawiał fałszywe zlecenia na zakup refundowanego sprzętu medycznego

Data publikacji 25.11.2021

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Łodzi zatrzymali 50-letniego lekarza z terenu województwa dolnośląskiego, który wystawiał zlecenia na zakup refundowanego przez NFZ sprzętu medycznego. Tym samym poświadczał nieprawdę w dokumentach. Oszacowano, że przez jego działanie wypłacono 150 tysięcy złotych nienależnych środków.

23 listopada 2021 roku policjanci z Wydział do Walki z Korupcją KWP w  Łodzi zapukali do drzwi 50-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, który był lekarzem, wystawiał zlecenia wydania wyrobów medycznych m. in. wózków inwalidzkich, ortez, materacy i poduszek przeciwodleżynowych. Przed wystawieniem jednak takiego dokumentu nie przeprowadzał bezpośredniego badania stanu zdrowia pacjentów widniejących w dokumentach, nie odbył u nich wizyty lekarskiej, ani też nie prowadził historii ich choroby. Poświadczał więc nieprawdę w dokumentach.

Cały proceder miał trwać co najmniej od maja 2018 roku.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut obejmujący 198 czynów. do którego się nie przyznał. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu oraz zakaz wystawiania zleceń na wyroby medyczne. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony