Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzierżoniowska policjantka odniosła sukces na Mistrzostwach Polski WRPF Służb Mundurowych w Złotoryi

Data publikacji 25.11.2021

W pierwszy weekend listopada odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Miejsce na podium w swojej kategorii zajęła sierżant Katarzyna Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Na początku listopada br. odbyły się w Złotoryi Mistrzostwa Polski WRPF (World RAW Powerlifting Poland) służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Rywalizacja miała na celu przede wszystkim promowanie aktywności fizycznej w myśl maksymy „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uprawianie tego typu dyscyplin powoduje wzrost siły, która może być przydatna w codziennej służbie.

W zmaganiach wzięła udział funkcjonariuszka Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie sierżant Katarzyna Adamczyk. W kategorii do 60 kilogramów 28-latka wycisnęła 62,5 kilograma, co pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca.

Policjantka sportami siłowymi zajmuję się od 4 lat i twierdzi, że treningi uczą systematyczności, samodyscypliny, a fizyczne zmęczenie daje odpocząć przede wszystkim głowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony