Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne nowe radiowozy trafiły do jednostek dolnośląskiego garnizonu

Data publikacji 26.11.2021

Na drogach Dolnego Śląska pojawiło się 11 nowych oznakowanych radiowozów. SUV-y marki Kia Sportage trafiły do kilkunastu komend dolnośląskiego garnizonu. Pojazdy zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50% na 50%. Będą one z pewnością dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo Dolnoślązaków. Dzięki rozbudowanym właściwościom terenowym, jakimi charakteryzuje się model Kia Sportage, policjanci użytkujący nowe pojazdy służbowe będą mogli jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania także w trudnym terenie.

Flota policyjnych radiowozów garnizonu dolnośląskiego powiększyła się o kolejnych jedenaście oznakowanych pojazdów. Są to SUV-y marki Kia, które trafiły do kilkunastu komend miejskich i powiatowych na Dolnym Śląsku. Nowe pojazdy służbowe wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz podczas realizacji zadań w trudnym terenie, gdzie niezbędne są rozbudowane właściwości terenowe auta.

Nowe radiowozy to samochody marki Kia model Sportage – SUV-y o mocy 177 KM. To już kolejne auta, które w tym roku trafiły do dyspozycji dolnośląskich policjantów. Pojazdy zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego w układzie 50% na 50%. Z racji charakterystyki służby, do której nowe auta zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania.

Flota dolnośląskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Zakupione samochody to niewątpliwie duże wsparcie techniczne w służbie funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo Dolnoślązaków. Zwiększają one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych podczas podejmowania różnego rodzaju interwencji, a także poprawią komfort ich pracy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 46.62 MB)

Pliki do pobrania

  • 202 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony