Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za godną naśladowania postawę

Data publikacji 26.11.2021

Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki zaprosił do siedziby inowrocławskich policjantów kobietę, która wykazała się determinacją na rzecz bezpieczeństwa. Mieszkanka powiatu mając podejrzenie, że kierowca jedzie nietrzeźwy, powiadomiła Policję i jechała za nim dotąd, aż został zatrzymany.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu, 17.11.2021 r., do dyżurnego w Inowrocławiu zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że kierowca jadącego przed nią dostawczego auta najprawdopodobniej jest pijany. Jednocześnie dodała, że jedzie cały czas za nim DK 15 i przekazała też, gdzie obecnie się znajdują. Skierowani na trasę policjanci zatrzymali podejrzewanego kierowcę, który, jak się okazało, najprawdopodbniej zorientował sie w sytuacji, bo zatrzymał się w miejscowości Słońsko, wysiadł z pojazdu i zaczął oddalać się pieszo. Z uwagi na to, że 36-letni mężczyzna odmówił badania na zawartość alkoholu w organizmie policjanci przetransportowali go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Wynik był zatrważający. Okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, po czym, gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut. Policjanci ustalili też, że nie posiadał on uprawnień do kierowania. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj, 25.11.2021 r., Komendant Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki podziękował mieszkance powiatu za reakcję. Wręczając kobiecie list gratulacyjny oraz okolicznościową statuetkę wyraził swoją wdzięczność za tę godną naśladowania postawę. Statuetkę ufundował Powiat Inowrocławski.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • List gratulacyjny i statuetka leżą na biurku
  • Komendant dziękuje kobiecie za jej postawę
  • Komendant wręcz kobiecie statuetkę i list
Powrót na górę strony