Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy policjanci zabezpieczyli podrobione akcesoria o wartości prawie 100 tys. zł

Data publikacji 26.11.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zabezpieczyli podrobione akcesoria do telefonów komórkowych znanych firm. Wartość przedmiotów wyceniono na blisko 100 tys. zł. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie skontrolowali punkt handlowy na terenie Szczecina, który prowadził sprzedaż stacjonarną oraz internetową akcesoriów. W ofercie znalazły się produkty oznaczone zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Przedmioty były sprzedawane jako oryginalne.

Łącznie policjanci zabezpieczyli na miejscu blisko 1000 sztuk m.in. słuchawek, baterii do telefonów, klapek obudów renomowanych firm. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 38-letnia właścicielka usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Szczecinie/ mw)

  • zabezpieczone etui do telefonów
  • zabezpieczone etui do telefonów
Powrót na górę strony