Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju na 80-latce zatrzymany przez tatrzańskich policjantów

Data publikacji 26.11.2021

Tatrzańscy policjanci szybko ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, który zakradł się do domu seniorki w centrum Zakopanego i sterroryzował ją kuchennym nożem.

Do zdarzenia doszło w środę, 24 listopada br. około godziny 22.00, w centrum Zakopanego. Sprawca wszedł niepostrzeżenie na prywatną posesję, a następnie do stojącego tam domu i po zabraniu ze stołu kuchennego noża, groził 80-letniej seniorce, żądając wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta wydała napastnikowi gotówkę i telefon komórkowy. Gdy sprawca je otrzymał, uciekł w nieznanym kierunku. Kobieta o rozboju niezwłocznie poinformowała tatrzańską Policję. Po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, którzy ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, przekazując istotne dane pozostałym funkcjonariuszom. Patrol z psem tropiącym, drogówka, kilka patroli umundurowanych i kryminalni sprawdzali ulice oraz podwórka w pobliżu miejsca zdarzenia. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego przez kryminalnych tożsamość napastnika została szybko ustalona, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Już po chwili tatrzańscy policjanci wiedzieli, gdzie obecnie sprawca rozboju się znajduje. Około północy, doszło do zatrzymania na jednej ze stacji paliw. Kompletnie zaskoczony 31-latek podejrzewany o dokonanie rozboju został obezwładniony i zatrzymany.

Mężczyzna (bez stałego miejsca pobytu) został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa rozboju.  Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności, ale wymiar kary może być w tym przypadku o połowę wyższy, ponieważ sprawca dopuścił się go w warunkach recydywy.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony