Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W 1,5 miesiąca udowodnili 90 włamań

Data publikacji 22.05.2008

Blisko 90 udowodnionych włamań do pojazdów na terenie naszego miasta i zatrzymanie około 20 sprawców tych czynów to dotychczasowe osiągnięcia grupy do zwalczania przestępczości skierowanej na włamania do pojazdów powołanej w KMP w Lublinie na początku kwietnia br. Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnego włamywacza, któremu udowodnili sześć przestępstw.

20-letni Karol P. został zatrzymany wczoraj rano we własnym mieszkaniu w centrum miasta. Kryminalni podejrzewali, że może być sprawcą kilku włamań do samochodów, które miały miejsce w maju w rejonie I komisariatu Policji w Lublinie. W trakcie czynności, policjanci udowodnili 20-latkowi cztery włamania do pojazdów w centrum miasta. Sprawca przyznał się również do kolejnych dwóch przestępstw, które nie zostały jeszcze zgłoszone Policji – włamanie do vw golfa na ul. I Armii Wojska Polskiego, z którego skradł pozostawiony tam telefon komórkowy oraz włamanie do innego pojazdu nieustalonej marki na tej samej ulicy i kradzież CB radia.

Karol P. został wczoraj wieczorem doprowadzony do sądu, gdzie został tymczasowo aresztowany na 3 miesięce.

Przypominamy, że to grupa ”samochodowa” udowodniła również zatrzymanemu przez przechodniów na gorącym uczynku włamania do pojazdu 14 maja. na ul. Karmelickiej w Lublinie – 17-letniemu Rafałowi B., osiem włamań do samochodów. Nieletni działał głównie w centrum miasta, a jego łupem padały radioodtwarzacze i radia CB. Policjanci zatrzymali również 13 maja 13-letniego Mateusza B., który miał na sumieniu włamania do czterech pojazdów w rejonie ul. Gospodarczej.

Policjanci apelują do właścicieli pojazdów, aby dobrze zabezpieczali swoje auta i nie pozostawiali w nich przedmiotów wartościowych, które mogłyby skusić złodzieja. Nie zostawiajmy w samochodach przede wszystkim radioodtwarzaczy, CB czy też nawigacji satelitarnej.
Powrót na górę strony