Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi i świadkowie pomogli leżącemu na chodniku mężczyźnie

Data publikacji 29.11.2021

Policjant, wspólnie z funkcjonariuszem Wojsk Obrony Terytorialnej oraz świadkiem, pomogli mężczyźnie, który leżał na chodniku. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski prawdopodobnie miał atak padaczki. Dzięki szybkiej reakcji świadków i mundurowych, pomoc dla mężczyzny przyszła na czas.

Wczoraj, 28.11.2021 r., po 13.00, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach przyszła kobieta, która poprosiła o pomoc dla leżącego na chodniku mężczyzny. We wskazane miejsce natychmiast udał się zastępca dyżurnego oraz funkcjonariusz Wojsk Obrony Terytorialnej, który w tym czasie przebywał w komendzie.

Jak się okazało, poszkodowany leżał na chodniku przy przejściu dla pieszych, obok budynku komendy. Funkcjonariusze oraz świadek natychmiast udzielili pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który prawdopodobnie miał atak padaczki. Mundurowi do czasu przyjazdu karetki pogotowia, cały czas monitorowali funkcje życiowe mężczyzny, a także pilnowali, aby nie zrobił sobie krzywdy.

Na szczęście, dzięki właściwej reakcji świadków i funkcjonariuszy, mężczyźnie szybko została udzielona pomoc. Zespół karetki pogotowia przewiózł mieszkańca gminy Sędziszów Małopolski do szpitala.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony