Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend - bezpiecznie w pierwszy dzień

Data publikacji 22.05.2008

Do bardzo spokojnych na polskich drogach można zaliczyć pierwszy dzień długiego weekendu. Wczoraj policjanci odnotowali 134 wypadki drogowe, w których zginęło 7 osób – to o połowę mniej niż ma miejsce codziennie. W wypadkach rannych zostało 162 osoby. Niestety, mimo apeli i surowych kar za jazdę pod wpływem alkoholu funkcjonariusze zatrzymali 323 nietrzeźwych kierujących.

Wzmożone kontrole drogowe, niesprzyjająca aura i apele policjantów sprawiły, że kierowcy zdjęli nogę z gazu i dzień wyjazdów na długi majowy weekend był bezpieczny. Na polskich drogach pracowało 10 tys. funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej i Służby Celnej czuwało nad bezpieczeństwem. W niektórych w miejscach kraju trudno było poruszać się z określoną prędkością – szczególnie na bardziej obleganych trasach dojazdowych do miejscowości turystycznych. Na drogach tworzyły się długie korki.
Policjanci odnotowali 134 wypadki drogowe, w których zginęło 7 osób (3 kierujących, 3 pieszych i 1 rowerzysta). To mniejsza liczba ofiar niż w "zwykły" dzień. W ciągu doby rannych zostało 323 osoby. Policjanci zatrzymali też 323 nietrzeźwych kierujących.

Jeszcze raz apelujemy o rozwagę - każdy nietrzeźwy kierujący może być potencjalnym zabójcą.
Policjanci największego ruchu spodziewają się w niedzielę, podczas powrotów z majówki.

O kontrolach i statystykach poprzednich długich weekendów przeczytasz tutaj...

Powrót na górę strony