Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Janikowa otrzymał Odznakę Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu

Data publikacji 29.11.2021

Asp. szt. Waldemar Zwierzyński - dzielnicowy z KP w Janikowie jest zasłużonym dla krwiodawstwa. Oddał już 35 litrów życiodajnego płynu. Odznaczenie, które otrzymał policjant nadaje Minister Zdrowia osobom, które działają w wyjątkowy sposób na rzecz ratowania ludzi.

Dzielenie się krwią ma „we krwi” i robi to od lat. Poza tym na stanowisku dzielnicowego zawsze jest zaangażowany, gdy trzeba pomóc. Mowa o asp. szt. Waldemarze Zwierzyńskim, który otrzymał wyjątkowe wyróżnienie. W miniony piątek (26.11.21) Klub Honorowych Dawców Krwi – Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Kruszwicy zaprosił osoby, które są zasłużone dla polskiego krwiodawstwa. Wśród nich znalazł się policjant z Komisariatu Policji w Janikowie (pow. inowrocławski). Z rąk przedstawicieli Zarządu Głównego PCK i Prezesa Honorowych Dawców Krwi w Inowrocławiu otrzymał odznaczenie.

Ratowanie ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywna działalność w ruchu krwiodawstwa to działania, którymi wyróżnia się asp. szt. Waldemar Zwierzyński. Dzięki swojej determinacji zaraził innych policjantów ze swojego otoczenia ideą, by ci również przystąpili do akcji oddawania krwi. Policjant, tradycję dzielenia się krwią wyniósł najwyraźniej z domu. Jego ojciec bowiem również jest zasłużonym krwiodawcą, a drogocennego płynu oddał aż 100 litrów!

  • Dzielnicowy stoi z legitymacją
  • Dzielnicowy stoi wraz z ojcem na tle sztandaru
  • Legitymacja i medal
Powrót na górę strony