Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież drogiego auta

Data publikacji 29.11.2021

Policjanci z Krotoszyna zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu marki Audi RS7. Mundurowi w trakcie przeszukania mieszkań u jednego z zatrzymanych zabezpieczyli blisko 2 kg białej proszkowej substancji – najprawdopodobniej amfetaminy i amunicję. Cała czwórka odpowie teraz za swój czyn przed sądem.

W połowie września br. krotoszyńska Policja została powiadomiona o kradzieży samochodu Audi RS7 o znacznej wartości. Zgłaszająca wskazała, że skradziony pojazd wart jest 250 tys. zł. Śledczy od razu zajęli się tą sprawą, mając na celu odzyskanie auta oraz zatrzymanie sprawców. Zabezpieczyli monitoring i ślady z miejsca zdarzenia. Kradzieżą samochodu zajęli się funkcjonariusze zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu i przestępczością około samochodową z Krotoszyna. Efektem pracy kryminalnych było wytypowanie 4 mężczyzn. Szybka reakcja i sprawnie zabezpieczone ślady doprowadziły ich do Poznania i Lubonia. Policjanci zatrzymali podejrzanych. Dodatkowo przeszukując mieszkanie jednego z nich ujawnili prawie 2 kg substancji w proszku, według wstępnych testów – siarczanu amfetaminy, który zostanie wysłany do badań oraz amunicję.

Mundurowi zabezpieczyli również urządzenia służące do zagłuszania sygnału GPS. W toku dalszych czynności kryminalni dowiedzieli się, że samochód został już zdemontowany, a kilka części od skradzionego auta znajduje się w garażu na terenie jednej z posesji, co zostało potwierdzone.

Cała czwórka mężczyzn w wieku 31 - 40 lat usłyszała prokuratorskie zarzuty. Na wniosek prokuratury wobec mężczyzn sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Teraz czeka ich rozprawa sądowa, podczas której trzech z nich może zostać skazana za kradzież samochodu nawet na 10 lat więzienia. Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty pomocnictwa w kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W związku z posiadaniem znacznych ilości substancji, które zostały wysłane do badań laboratoryjnych oraz posiadania amunicji niewykluczone jest przedstawienie kolejnych zarzutów. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego krotoszyńskiej komendy nadal będą prowadzić czynności w sprawie kradzieży pojazdu. Możliwe są kolejne zatrzymania.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja kuca, a przed nim na podłodze widać rozłożone woreczki z białym proszkiem, tablet i inne sprzęty
  • na podłodze widać rozłożony biały proszek, dwie komórki, tablet i inne sprzęty
Powrót na górę strony