Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nastoletni złodzieje włamali się do warsztatu

Data publikacji 22.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali trzech nieletnich w wieku od 14 do 16 lat, mieszkańców Skarżyska – Kamiennej. Chłopcy po raz drugi w ciągu tygodnia próbowali okraść ten sam warsztat samochodowy. Przyznali się , że oprócz tych dwóch kradzieży są również sprawcami trzech innych na terenie miasta. Policjanci odebrali im przygotowane już do wyniesienia koła samochodowe.

Skarżyscy kryminalni zatrzymali młodzieńców w momencie, gdy w workach wynosili z prywatnego warsztatu koła samochodowe. Z ustaleń skarżyskich stróżów prawa wynika, że nieletni ten sam warsztat "odwiedzili" tydzień temu. Wówczas oprócz kradzieży kół samochodowych i elementów aluminiowych zniszczyli kilka stojących tam samochodów. Skakali po ich karoseriach powodując szkody o wartości 45 tysięcy złotych.

Poza tym okazało się, że są sprawcami przynajmniej trzech innych kradzieży na terenie miasta. Policjanci materiały w ich sprawie prześlą do sądu rodzinnego i nieletnich z wnioskiem o zastosowanie wobec nich surowych środków wychowawczych.

Powrót na górę strony