Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł krawężniki pod okiem kamery

Data publikacji 22.05.2008

Policyjni wywiadowcy z Pragi Południe zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży mężczyznę, który pakował do swojego samochodu, złożone przy chodniku krawężniki i płyty chodnikowe. Paweł Z. tłumaczył, że nie wiedział, iż nie wolno było sobie zabrać materiałów budowlanych. 33-latek do chwili interwencji mundurowych, załadował do swojego fiata pięć sztuk krawężników i trzy płyty chodnikowe. Jak stwierdził, materiały te miały posłużyć mu do utwardzenia swojego miejsca parkingowego. Całe zdarzenie obserwowały kamery miejskiego monitoringu.

Około godziny 20:00 na skrzyżowaniu ulic Majdańskiej i Zagójskiej policyjni wywiadowcy z Pragi Południe zatrzymali mężczyznę, który ładował do bagażnika swego fiata płyty chodnikowe i krawężniki. Materiały te brał ze sterty ułożonej w miejscu, gdzie trwała budowa nowego chodnika. Kiedy policjanci zbliżali się do obserwowanego człowieka, ten wsiadł szybko do samochodu i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali fiata już po kilkuset metrach.

Okazało się, że kierowcą był 33-letni Paweł Z. Mężczyzna oświadczył, że zabrał materiały, ponieważ zamierzał utwardzić sobie nawierzchnię na swoim miejscu parkingowym przy bloku, w którym mieszka. Jednocześnie udawał duże zdziwienie, dlaczego nie mógłby wykorzystać płyt i krawężników, skoro "tak
sobie" leżały. Policjanci w zatrzymanym samochodzie znaleźli pięć sztuk różnej długości krawężników i trzy kwadratowe płyty chodnikowe. Materiały budowlane zostały zabezpieczone. Pawłowi Z. grozi kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych lub do 30 dni aresztu.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony