Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł w szpitalach i kościołach, usłyszał 11 zarzutów

Data publikacji 22.05.2008

Kryminalni z warszawskiego Wawra wytypowali sprawcę kradzieży telefonów komórkowych i pieniędzy. Krzysztof Ś. działał głównie na terenie kościołów, szpitali i przychodni lekarskich. Na podstawie zebranych materiałów policjanci przedstawili 23-latkowi, aż 11 zarzutów kradzieży. Czynów tych mężczyzna dokonał na przestrzeni niespełna trzech miesięcy.

Kryminalni z warszawskiego Wawra po przeanalizowaniu materiałów dotyczących kradzieży, które zgłoszono w ostatnim okresie, dokonali typowania prawdopodobnego sprawcy tych czynów. Złodziej za każdym razem działał bardzo podobnie. Rejon, w którym się poruszał i dokonywał przestępstw to przede wszystkim kościoły, szpitale i przychodnie lekarskie. Jego łupem padały telefony komórkowe oraz gotówka. Zdarzyło się, że kradł laptopy i cyfrowy aparat fotograficzny. Ofiarami jego przestępczej działalności padali najczęściej pacjenci placówek medycznych, wierni w kościołach, ale również pracownicy szpitali i księża w parafiach.

Kryminalni po zebraniu informacji nabrali pewności, że sprawcą tych czynów jest Krzysztof Ś. Policjanci podjęli decyzje o zatrzymaniu mężczyzny. Chociaż 23-latek nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania, mundurowi namierzyli go i przygotowali zasadzkę. Krzysztof Ś. od razu po zatrzymaniu trafił do komisariatu.

Śledczy udowodnili mężczyźnie kradzież ośmiu telefonów komórkowych, dwóch laptopów, aparatu cyfrowego i gotówki w kwocie kilku tysięcy złotych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy Krzysztof Ś. nie popełnił większej liczby tego rodzaju czynów. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony