Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czy niemowlę zostało pobite?

Data publikacji 22.05.2008

Policjanci zatrzymali parę 20-latków – rodziców dziecka, które trafiło do szpitala. O krytycznym stanie niemowlęcia powiadomił lekarz dyżurny. Policjanci przesłuchują rodziców malucha, który pozostaje w szpitalu. Po ocenie biegłych okaże się, czy rodzice pobili dwumiesięczną dziewczynkę.

Wczoraj około godziny 14:00 lekarz dyżurny z Koszalina powiadomił policję, że do szpitala zostało przywiezione 2 miesięczne dziecko z ciężkim urazem głowy. Dziewczynka ma pękniętą czaszkę i wylewy podskórne. Z informacji przekazanych przez lekarza wynikało, że dziecko prawdopodobnie mogło zostać pobite.

Po tej informacji policjanci zatrzymali 20-letnią matkę dziecka i 20 -letniego jej konkubenta. Oboje byli trzeźwi. Trwa przesłuchanie zatrzymanych. 

Tymczasem wczoraj policjanci z Pisza zatrzymali młode małżeństwo podejrzane o znęcanie się nad 9-miesięcznym dzieckiem. Chłopczyk z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Olsztynie. Jego życiu nic nie zagraża. 23-letniej kobiecie i o rok starszemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Przed południem lekarz ze szpitala powiatowego w Piszu zgłosił oficerowi dyżurnemu tamtejszej jednostki policji informację o przyjęciu na oddział dziecka z obrażeniami ciała. Według informacji obrażenia mogły świadczyć o pobiciu chłopczyka. Dziecko do szpitala zostało przyniesione przez samych rodziców. Dziewięciomiesięczny chłopczyk na ciele miał widoczne zasinienia.

24-letni ojczym dziecka oraz o rok młodsza matka trafili do policyjnego aresztu. W tej sprawie został powołany biegły lekarz, który wypowie się, jaki był mechanizm powstania obrażeń na ciele chłopca. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Piszu.

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Statystyka-przemoc w rodzinie

Powrót na górę strony