Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces st. asp. Jacka Michulca w XVIII w Maratonie Komandosa

Data publikacji 01.12.2021

St. asp. Jacek Michulec członek reprezentacji Komendanta Głównego Policji stanął po raz kolejny na podium zajmując drugie miejsce w niebywale trudnym i bardzo prestiżowym biegu maratońskim rozgrywanym w lasach w miejscowości Kokotek pod Lublińcem.

Wyjątkowa trudność tych zawodów polega na tym że, pełny dystans maratoński 42,195 km pokonuje się w pełnym umundurowaniu,wysokich butach taktycznych i z plecakiem ważącym 10 kg. W tym roku dodatkowym utrudnieniem były mało sprzyjające warunki atmosferyczne. Jacek od samego początku biegł w czołówce po 21 km, na półmetku prowadził z prawie 40 sekundową przewagą .Odpowiednia taktyka i racjonalne gospodarowanie siłami pozwoliły przybiec na metę na drugiej pozycji w czasie 3:29:30 s, ustępując jedynie miejsca szer. Adamowi Strug z RCI Gdynia zostawiając za plecami wielu świetnych biegaczy Wojska Polskiego, Straży Granicznej m.in. Artura Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża.To kolejny świetny start st.asp. Jacka Michulca, który jest m.in medalistą Mistrzostw Polski w Biegach Górskich

W 18-letniej historii biegu to kolejne podium policjanta w klasyfikacji generalnej tego morderczego biegu. Przypomnijmy, że Maraton Komandosa wygrywali dwukrotnie: asp. Dariusz Guzowski (2004 r., 2007 r.) , asp. Paweł Piotraschke (2010 r., 2012 r.) oraz podinsp.Maciej Wojciechowski (2008 r.) i mł. asp.Andrzej Stefański.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naszemu koledze, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej formacji i życzymy kolejnych sukcesów!

(KWP w Opolu / sc )

  • funkcjonariusze przygotowują się do startu, naprzeciwko nich leżą plecaki
  • policjant biegnie na trasie maratonu
  • policjant po maratonie
  • policjant podczas biegu w maratonie
  • st. asp. Jacek Michulec ze statuetkami
  • policjant na pierwszym miejscu na podium
Powrót na górę strony