Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#Szczepimysię

Data publikacji 01.12.2021

Walka z epidemią trwa. Największą nadzieją w walce z koronawirusem i bezpiecznym sposobem powrotu do tak zwanej normalności jest zaszczepienie jak największej liczby obywateli. Taką tezę potwierdzają lekarze argumentując, że na chwilę obecną szczepienie przeciw koronawirusowi to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią. Bo przecież choroba nie oszczędza nikogo, chorują zarówno seniorzy jak i osoby młode, policjanci czy pracownicy Policji. Wirus atakuje niezależnie od wieku, statutu społecznego czy wykonywanego zawodu. Szczepienie to ważny element dla zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich ludzi. I właśnie w trosce o zdrowie swoje i mieszkańców, którym codziennie pomagamy, zachęcamy do szczepień przeciw Covid-19.

Szczepienia rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Już teraz wiemy, że dzięki nim udało się w znaczący sposób zminimalizować ryzyko związane ze skutkami choroby Covid-19.

24 marca br. w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym odbyła się inauguracja procesu szczepień służb mundurowych przeciw Covid-19. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek. Wśród nich byli również komendanci poszczególnych służb podległych MSWiA oraz zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej. Wówczas szczepionkę przyjął również Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk zachęcając wszystkich mundurowych do podobnego kroku.

Zadbajmy o zdrowie swoje i najbliższych. Szczepmy się, abyśmy mogli wrócić do normalności!

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w serwisie RP na stronie www.gov.pl: Szczepienie przeciwko Covid-19

(mw)

 

Powrót na górę strony