Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworzniccy policjanci służą na granicy z Białorusią

Data publikacji 01.12.2021

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy, a zarazem zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, jest strzeżone przez funkcjonariuszy wielu służb mundurowych. Policjanci z jaworznickiej komendy także znaleźli się w tym gronie i w ostatnim czasie pełnili służbę w tym rejonie. Mundurowi podobnie jak inni strzegli bezpieczeństwa i nienaruszalności granic.

Patrol złożony z dwóch policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie pełnił służbę na granicy z Białorusią. Do zadań policjantów należało zabezpieczenie szlaków komunikacyjnych przy samej granicy, dbając o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski. Służba na rzecz bezpieczeństwa państwa spotyka się z ogromną społeczną wdzięcznością i życzliwością. Wielu mieszkańców przygranicznych miejscowości docenia służbę mundurowych, wręczając policjantom laurki i podziękowania. Własnoręcznie wykonane przez przedszkolaków w Hajnówce prace otrzymali również jaworzniccy policjanci.

We wtorek 30.11.2021 r., w jaworznickiej komendzie została zorganizowana uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. insp. dr Piotr Uwijała oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego w Jaworznie podinsp. Sławomir Zagrobelny wręczyli dwóm policjantom rozkazy o wyróżnieniu pochwałą za wzorowo pełnioną służbę na granicy. Podczas przemówienia Komendant Miejski Policji podziękował za pełną oddania i poświęcenia służbę, wzorowe wypełnianie obowiązku wobec Ojczyzny i zaangażowanie w troskę o dobro Rzeczypospolitej. Komendant podkreślił, że nasza jednostka jest przygotowana do zapewnienia służby w rejonie granicy, na którą wkrótce pojadą następni stróże prawa. Uroczysta zbiórka zakończyła się złożeniem meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Jaworznie przez Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Jacka Sowę.

(KWP w Katowicach / sc )

  • policjant przemawia
  • policjanci w mundurach odbierają gratulacje
  • zdjęcie grupowe policjantów na tle godła
  • laurka dla policjantów od dzieci z przedszkola
  • policjant kontroluje kierowcę samochodu
  • podziękowanie dla funkcjonariuszy i funkcjonariuszek od Dyrekcji przedszkola
Powrót na górę strony