Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziewczyna powodem pobicia

Data publikacji 22.05.2008

Policjanci z warszawskiego Żoliborza zajmujący się przestępczością nieletnich ustalili trzech sprawców pobicia 13-letniego chłopca. 16-letni Paweł G., 14-letni Daniel R. i 16-letni Daniel R. napadli na młodszego kolegę, który rzekomo pobił ich koleżankę, 14-letnią Marlenę K. Nastolatka odpowie za podżeganie do pobicia. Wkrótce całą czwórką zajmie się sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 15 maja w godzinach popołudniowych. Tuż przed wejściem do swojego bloku, 13-letni Filip został zaatakowany przez trzech nastolatków. Napastnicy kopali chłopca po głowie i po całym ciele. 13-latek początkowo nie miał pojęcia, z jakiego powodu jest bity. Sprawców znał tylko z widzenia, chodzili oni do tego samego gimnazjum, ale do starszych klas. Tego samego dnia rodzice Filipa o całym zdarzeniu powiadomili policjantów.

Funkcjonariusze z sekcji do spraw nieletnich natychmiast przystąpili do pracy. Szybko zebrali niezbędne informacje. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Kilka dni później policjanci ustalili, że 13-latek został pobity przez 14-letniego Daniela R., 16- letniego Macieja S. i 16-letniego Pawła G. Po ustaleniu sprawców, funkcjonariusze zaczęli dociekać jakimi pobudkami kierowali się nieletni. Okazało się wówczas, że powodem pobicia Filipa, była dziewczyna. 14-letnia Milena K. poprosiła swoich kolegów, aby "zajęli się" 13-latkiem, za rzekome pobicie jej. Daniel R., Maciej S. i Paweł G. spełnili prośbę koleżanki. Nastolatka nie powiedziała jednak kolegom, że wcześniej pomazała Filipowi bluzę flamastrem, wypisując na niej obraźliwe słowa.

Maciejowi S., Danielowi R. i Pawłowi G. zostały przedstawione zarzuty za pobicie, zaś ich 14-letniej koleżance za podżeganie do pobicia. Wkrótce
nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.
Powrót na górę strony