Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podaruj cząstkę siebie. Dołącz do akcji krwiodawstwa!

Data publikacji 01.12.2021

Krwi nie można zastąpić żadnym substytutem, dlatego jest ona tak cennym darem. Regularnie policjanci włączają się i promują akcję krwiodawstwa. Przyłącz się i podziel cząstką siebie. Zostań Honorowym dawcą Krwi. Możesz w ten sposób uratować komuś życie.

Regularnie, co miesiąc przy Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzinie pojawia się duży, czerwony autobus. Jest to tak zwany „krwiobus”, mobilne centrum w którym można oddać krew. Przychodzi tam wiele osób, przedstawiciele różnych grup społecznych oraz zawodów. Każdy w jednym, szczytnym celu – by podarować cząstkę siebie i móc ocalić ludzkie życie. Nigdy nie wiadomo, kiedy Ty albo ktoś z twoich najbliższych będzie w potrzebie. Krwi nie da się zastąpić żadnym substytutem, podana musi być zazwyczaj pilnie. Niestety jest jej coraz mniej. Dlatego też policjanci ze Świebodzina włączają się do tej akcji i jednocześnie starają się ją promować. Im więcej osób usłyszy, tym większa szansa, że ktoś zdecyduje się na ten szlachetny krok. Zachęcamy byś do nas dołączył. Podziel się darem życia.

Najbliższy termin w Świebodzinie to 21 grudnia 2021 roku. Regularnie można jednak oddawać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa w Gorzowie Wielkopolskim, Międzyrzeczu, Zielonej Górze, Sulęcinie, Żaganiu i Żarach.

 

aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

  • policjant oddaje krew
  • ręka policjanta podczas pobierania krwi
  • woreczek z oddaną krwią przez policjanta

Film SWIEBODZIN_-_VID.mp4

Pobierz plik SWIEBODZIN_-_VID.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.1 MB)

Pliki do pobrania

  • 383.74 KB
  • 522 KB
Powrót na górę strony