Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za sprzedaż „pirackiego” oprogramowania

Data publikacji 01.12.2021

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi współpracując z funkcjonariuszami łęczyckiej komendy zatrzymali 39-latka podejrzewanego o sprzedaż nielegalnego oprogramowania służącego do diagnostyki pojazdów. Zatrzymany odpowie teraz między innymi za kradzież programu komputerowego, a takie przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

30 listopada 2021 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi współpracując z policjantami z łęczyckiej komendy zatrzymali mężczyznę, który na jednym z portali internetowych oferował do sprzedaży podrobione urządzenia do diagnostyki pojazdów. 39-latek swój przestępczy proceder prowadził na portalu aukcyjnym, gdzie kopie legalnych oprogramowań oferował po zaniżonej cenie. Wstępne straty jakie poniosła firma świadcząca legalne usługi sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Podczas przeszukania należącego do niego lokalu policjanci zabezpieczyli nośnik danych z nielegalnymi programami oraz urządzenia testujące z podrobionymi znakami towarowymi. Dodatkowo w torbie na laptopa policjanci znaleźli dilerkę z marihuaną. Mieszkaniec powiatu łęczyckiego trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów dotyczących kradzieży programu komputerowego oraz wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, a także posiadania narkotyków. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony