Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniował w czasie wolnym i ujął złodzieja

Data publikacji 01.12.2021

Policjant z wydziału prewencji z Torunia, w czasie wolnym od służby, widząc, co się dzieje, natychmiast zainterweniował. Uniemożliwił wyjście ze sklepu mężczyźnie, który, jak się okazało, chciał ukraść wódkę i zgrzewkę piwa. Teraz sprawca ze swojego zachowania będzie się tłumaczył w sądzie.

W miniony poniedziałek (29.11.2021) około godziny 17:30 policjanci zostali wezwani do jednego ze sklepów przy Szosie Chełmińskiej w Toruniu, gdzie miało dojść o kradzieży. Na miejsce dyżurny skierował policjantów z oddziału prewencji. Mundurowi zastali tam kolegę po fachu, który ujął złodzieja. Okazało się, że w czasie wolnym, wchodząc z dzieckiem do sklepu, zauważył, że jeden z klientów usiłuje wyjść przez wejściowe drzwi. Funkcjonariusz domyślił się, że może to być złodziej i udaremnił mężczyźnie opuszczenie sklepu. Po czym wezwał umundurowany patrol.

Szybko potwierdziło się, że nieuczciwy klient najpierw ukradł wódkę, ale za chwilę wrócił i zabrał zgrzewkę piwa, po czym nie płacąc, chciał wyjść.

Zatrzymany 40-latek odpowie teraz za kradzież przed sądem, bo tam policjanci skierują wniosek o ukaranie. Za popełnione wykroczenie może mu grozić kara aresztu, ograniczenia wolności, albo grzywna.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony