Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Ostrołęki oddała już 30 litrów krwi

Data publikacji 02.12.2021

Oddawanie krwi to misja, to wielki dar jaki można ofiarować drugiej osobie. Doskonale z tego zdaje sobie sprawę policjantka z ostrołęckiego Wydziału Prewencji st. asp. Magdalena Eliasz, która dzieli się z potrzebującymi swoim życiodajnym płynem od 18 roku życia. Funkcjonariuszka za oddanie ponad 30 litrów krwi została wyróżniona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Ostrołęki i Starostę Ostrołęckiego. Policjantka regularnie oddaje także osocze.

W związku z panującym stanem epidemii coraz więcej krwi oraz jej składników jest potrzebne do ratowania ludzkiego życia. Dzięki postawom ludzi wrażliwych na potrzeby drugiego człowieka idea krwiodawstwa jest coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób decyduje się podzielić życiodajnym płynem z potrzebującymi.

O tym, jak ważne jest dzielenie się krwią z osobami potrzebującymi, dobrze wie starszy aspirant Magdalena Eliasz. Policjantka wczoraj z rąk Starosty Ostrołęckiego — Stanisława Kubła oraz Prezydenta Miasta Ostrołęki — Łukasza Kulika odebrała wyróżnienie za oddanie ponad 30 litrów krwi. Wcześniej otrzymała też nagrodę od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Warto podkreślić, że aktualnie tylko 3 kobiety w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim oddały tak dużą ilość krwi.

Ponadto policjantka została odznaczona przez Ministra Zdrowia odznaką Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Otrzymuje się ją za oddanie minimum 20 litrów krwi i aktywne propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Magda regularnie oddaje także osocze.

Starszy aspirant Magdalena Eliasz, jak sama wspomina, krew oddaje od 18 roku życia. Jej tata był krwiodawcą i stąd decyzją o kontynuowaniu tradycji rodzinnej skierowanej na pomaganie innym osobom. Policjantka od zawsze promuje krwiodawstwo przez zachęcanie innych do dzielenia się, jakże potrzebnym, szczególnie w czasie pandemii tym życiodajnym płynem, który nie posiada substytutu.

Wyróżnionej policjantce serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia. Zachęcamy również Państwa do oddawania krwi. Pamiętajmy, że tego drogocennego płynu nie można niczym zastąpić, a dobro zawsze wraca!

(KWP zs. w Radomiu / kp)

  • Kobieta trzymająca dyplom, na tle ściany
  • kobieta oddająca krew
  • zdjęcie podziękowania za oddanie 30 litów krwi
  • Podziękowanie za oddanie 30 litrów krwi i czapka policyjna
  • Policjantka odbierająca dyplom od kobiety i mężczyzny, w tle widać jeszcze jadną kobietę
  • Odznaka i legitymacja HDK
Powrót na górę strony